2020 Yılında Koronavirüs Nedeniyle Ertelenen Filmler

0
48
2020 Yılında Korona Virüs Nedeniyle Ertelenen Filmler Hızlı ve öfkeli

Koronavirüsü her yeri etkilediği gibi şüphesiz sinema sektörünü de derinden etkilemiş bir vaziyette. Koronavirüs vakaları çoğaldığından beri büyük film şirketleri ve 2020 yılında vizyona girmesi planlanan filmlerin gösterim tarihleri değişmiş bulunmakta. Tabii, bu ertelenen filmlerin içerisinde Türk filmleri de nasibini almış bir durumda.

Uzun zamandan beri beklenen filmlerin böylesine bir durumdan ötürü ertelenmesi tabii ki film severleri oldukça üzmüş durumda. Lakin, korkulacak bir şey yok. Bu ertelenmelerin çok uzun süreli olmayacağı film yapımcıları tarafından açıklandı. Ancak, tabii ki bu açıklanan tarihler de Koronavirüsün etkisine göre tekrar ertelenebilir veya bu tarihler öne çekilebilir.

Şimdi, gelin 2020 yılında koronavirüs nedeniyle ertelenen filmlere bir göz atalım…

11No Time To Die   

No Time No Die


2020 yılında en çok beklenen filmlerin başında gelen No Time To Die, diğer filmler gibi ertelenen filmlerin başında gelmekte. Bu filmin bir diğer özelliği de Daniel Craig’in, James Bond rolüne son kez hayat verecek olması. Yani, bundan sonra James Bond rollerinde başka aktörleri göreceğiz. Nisan ayında gösterime girmesi planlanan filmin gösterim tarihi ise Kasım ayına çekilmiş durumda.

10A Quiet Place Part II

2020 Yılında Korona Virüs Nedeniyle Ertelenen Filmler Sessiz Bir yer 2

Sessiz bir yer filmini en az bir kere duymuşsunuzdur. Gerilim dalında oldukça iyi olan filmin ikincisinin gösterim tarihi ise daha belirlenmiş bir vaziyette değil.

9Fast & Furious 9

2020 Yılında Korona Virüs Nedeniyle Ertelenen Filmler Hızlı ve öfkeli

Şüphesiz en çok beklenen filmlerin başında gelen Hızlı ve Öfkeli 9’un normalde çıkış tarihi 22 Mayıs’tı. Fakat, tehlikeli bir ortam yaratan Koronavirüs yüzünden bu gösterim tarihi değişerek bir sonraki seneye devredildi. Açıklanan tarihe göre film, 2 Nisan 2021 tarihinde vizyona girecek.

8Mulan

mulan filmi

Beklenilen bir Disney filmi olan Mulan, normal şartlarda 17 Nisan 2020 tarihinde vizyona girecekti. Beklenildiğinin aksine Disney, koronavirüse rağmen filmin vizyona girme tarihini değiştirmeyeceklerini açıklamıştı. Fakat, artan vakalar yüzünden Disney bu filmin vizyona giriş tarihini revize etmek zorunda kaldı diyebiliriz.

7The New Mutants

2020 Yılında Korona Virüs Nedeniyle Ertelenen Filmler the new mutants

Aslında uzun bir zaman önce gösterime girmesi planlanan film birçok kez prodüksiyon hataları yüzünden ertelenmişti. Bu sefer de tam film çıkacakken koronavirüsten dolayı film ertelendi. Net bir çıkış tarihi ise şu an için verilmedi.

6The Batman

2020 Yılında Korona Virüs Nedeniyle Ertelenen Filmler Batman

Robert Pattinson’un Batman’i canlandıracağı Warner Bros’un yeni Batman filmi de koronavirüsten nasibini alan büyük yapımlardan biri. Çekimlerine öncelikle 2 hafta ara verilen The Batman filminin şu an için net bir çıkış tarihi verilmediğini söyleyelim.

5Black Widow

2020 Yılında Vizyona Girecek En İyi Filmler black widow

Marvel’in bu sene mayıs ayında çıkartmayı planladığı Black Widow filmi de ertelenen filmler arasında. Şu an için net bir tarih verilmese de filmin gösterimi bir sonra ki seneye kalacağı öngörülüyor.

4Avatar 2

2020 Yılında Korona Virüs Nedeniyle Ertelenen Filmler avatar 2

2009 yılından beri büyük bir istekle beklenen avatar 2 filmi de maalesef koronavirüs yüzünden ertelenen filmler arasında diyebiliriz. Yeni Zelanda’da devam edilen filmin efekt çalışmaları virüsten dolayı durdurulmuş bir vaziyette.

39 Kere Leyla

Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Fırat Tanış, Elçin Sangu gibi isimlerin oynadığı dev kadrosuyla 20 Mart’ta vizyona girmesi beklenen Türk filminin de ertelendiği bilinmekte. Çıkış tarihi tam olarak netleştirilmese de bu yıl sonuna doğru çıkması bekleniyor.

2Wonder Woman 1984

wonder woman

Heyecanla beklenen Wonder Woman’ın yeni filmi ise 14 Ağustos’a ertelenmiş bulunmakta.

1Jurassic World : Dominion

2020 Yılında Korona Virüs Nedeniyle Ertelenen Filmler jurassic park

Universal Pictures’in yeni filmi de ertelenen filmler arasında. Şu anda net bir çıkış tarihi verilmese de önümüzdeki haftalarda virüs olaylarını gözlemleyip bir çıkış tarihi verilmesi planlanıyor.

Koronavirüs yüzünden ertelenen filmler listesinin sonuna geldik. 2020 Yılında Vizyona Girecek En iyi Filmler de dikkatinizi çekebilir.

Tavsiye Yazı: 2020 Yılında Vizyona Girecek En İyi Filmler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz